Uutiset

Projektimaailmassa tapahtuu kaiken aikaa. Kokoonnutaan konferensseihin, julkaistaan tutkimuksia, järjestetään kilpailuja, jaetaan tunnustuksia, kehitetään järjestelmiä ja työkaluja. Syntyy uutisia. Seuraamalla uutistarjontaa pysyt kärryillä, missä mennään. 

Entä mitä uutta ja kiinnostavaa sinä olet kohdannut omissa ympyröissäsi? Vinkkaa siitä meille muillekin. Syntyy uutinen!

Uutiset

30.8.2018 11.01

Tule mukaan vaikuttamaan Projektiyhdistyksen tulevaisuuteen

Projektiyhdistys ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään 21.11.2018. Kokouksessa muun muassa valitaan hallituksen puheenjohtaja ja hallituksen jäsenet erovuoroisten tilalle. Erovuoroiset hallituksen jäsenet ovat Petteri Hellsten, Jori Kosonen ja Mats Söderlund sekä Vesa Ilama hallituksen puheenjohtajana.

Hakemukset

Pyydämme kaikkia puheenjohtajan tai hallituksen jäsenen paikasta kiinnostuneita Projektiyhdistyksen jäseniä lähettämään vapaamuotoisen hakemuksensa tehtävään 30.9.2018 mennessä. Hakemukset tulee lähettää vaalivaliokunnan puheenjohtajalle Tuomo Koskenvaaralle osoitteeseen tuomo.koskenvaara@projektiyhdistys.fi.

Hakemusten käsittely

Hakemukset käsittelee yhdistyksen syyskokouksessa 2017 valittu Vaalivaliokunta, Tuomo Koskenvaara puheenjohtajana sekä jäseninä Juhani Silvasti ja Pekka Tsupari.

Yhdistyksen sääntöjen mukaan vaalivaliokunnan tehtävänä on:

  • koota ehdokastiedot
  • haastatella ehdokkaat
  • arvioida heidän kyvykkyyttään ja kokemustaan tehtävään

Syyskokouksessa vaalivaliokunta esittelee:

  • kaikki ehdokkaat
  • oman suosituksensa tehtäviin valittavista henkilöistä.

Ehdokkaiden esittely ja äänestäminen

Julkaisemme kaikkien puheenjohtajan ja hallituksen jäsenten tehtävää hakeneiden ehdokkaiden hakemukset jäsenille syyskokouskutsun yhteydessä. Vaalivaliokunnan esitys ei kuitenkaan sido kokousta eikä sen päätöksiä. Syyskokouksessa saavat äänestää yhdistyksen sääntöjen mukaisesti kaikki äänivaltaiset yhdistyksen jäsenet. 

Lisätietoja

Lisätietoja hallitustyöskentelystä, vaalivaliokunnasta ja ehdokasasettelusta Tuomo Koskenvaaralta: tuomo.koskenvaara@projektiyhdistys.fi tai 040 548 6424.
Palaa otsikoihin