logot_jasenyys

Jäsenet

Projektiyhdistyksessä on reilu 400 henkilöjäsentä, heistä opiskelijoita on noin 50 ja seniorijäseniä noin 10. Yhdistys on kutsunut vuosien saatossa 7 kunniajäsentä. Projektiyhdistyksen jäsenenä on yli 200 organisaatiota. Yritysten, organisaatioiden ja yhteisöjen henkilökiintiöt mukaan lukien meitä projektimaailmasta kiinnostuneita jäseniä on kaikkiaan reilut 4000. 


Jäsenorganisaatiot ja yhteyshenkilöt

4SUM Partners, Forselius Pekka
Aalto University Executive Education, Vastamäki Anita
ABB Oy, Drives Low Voltage Drives, Väkeväinen Timo
Accountor RUK Oy, Särösalo Pertti
Acuvitec Oy, Vainio Janne
Agile Finland ry, von Weissenberg Martin
A-Insinöörit Oy, Jäätvuori Liisa
Amec Foster Wheeler Energia Oy, Perkkiö Timo
Ammattienedistämislaitossäätiö AEL, Upanne Pia
Andritz Oy, Pekkinen Leena
Attido Oy, Hyvärinen Kaisa
Aureolis Oy, Palojoki Katja
AVI Tietohallinto, Koivula Hannu
B+Tech Oy, Autio Jorma
Bayer Oy | Rechnungseingangsstelle, Penttilä Tomi
BlueCielo ECM Solutions Oy, Kilpeläinen Tommi
BMH Technology Oy, Vaittinen Matti
Buildercom Oy, Rouhesmaa Heikki
CA Software Finland, Oy Visa Timo
Cerion Solutions Oy, Alander Mikko
CGI Suomi Oy, Niitamo Mikko
Cimcorp Oy, Jylli Jari
Citec Oy Ab, Björkqvist Kaj
Combitech Oy, Wiik Päivi
CSC - Tieteen tietotekniikan keskus Oy, Kupila-Rantala Tiina
CTS Engtec Oy, Soininen Harri
Digia Finland Oy, Pesonen Mia
DiscoverIT, Koskinen Kai
DNA Oyj, Jokiaho Jari
Dovre Group Oyj, Järvinen Risto
Eduskunta, Wilenius Sari
Elinkeinoelämän keskusliitto EK, Jukka Esa
Elisa Appelsiini Oy, Tuhkanen Päivi
Eltel Networks Oy, Canto Carlos
Eläketurvakeskus, Haverinen Airi
Enfo Oyj, Käär Max
EPV Energia Oy, Söderlund Mats
Espoon kaupunki, Isotalo Olli
EVRY Business Solutions Oy, Grönroos Markku
Expericon Oy, Ryhänen Pekka
FCG Finnish Consulting Group Oy, Reinikainen Kuisma
Fennovoima Oy, Pitkänen Eva
Fingrid Oyj, Juslin Marko
Fortum Oyj, Nevalainen Aki
Fujitsu Finland Oy, Caselius Topi
HAAGA-HELIA ammattikorkeakoulu Oy, Soitinaho Jouni
Helen Oy/HelenEngineering, Mustonen Sami
Helsingin yliopisto Tietotekniikkakeskus, Sykäri Maikki
HiQ Finland Oy, Kuivalainen Anna
Honeywell Oy, Hämäläinen Matti
HUS-kuntayhtymä, Isolahti Eija
IF Vahinkovakuutusyhtiö Oy, Miettinen Pekka
IFS Finland Oy Ab, Sandgren Aira
Innofactor Oyj, Ryökkynen Satu
Insinööritoimisto Comatec Oy, Lipponen Anne
International Institute for Learning Finland Oy, Kajava Ilona
Istekki Oy, Väänänen Tapani
Itim International / FeedbackDialog, Schram Egbert
ITTuuli Tmi, Tuuli Ilkka
Joensuun seudun kehittämisyhtiö JOSEK Oy, Ravattinen Risto
Jyväskylän Ammattikorkeakoulu Oy, Talouspalvelut Nyyssönen Ilkka
Jyväskylän Energia Oy, Koskinen Tero
Jyväskylän yliopisto, Pirhonen Maritta
Kelan IT-osasto, Hamina-Mäki Eija
Kemira Oyj, Kokkonen Timo
Keskinäinen Eläkevakuutusyhtiö Ilmarinen, Aaltonen Minna
Keskinäinen työeläkevakuutusyhtiö Varma, Kurki Tiina
Keskinäinen Vakuutusyhtiö Fennia, Hirvisaari Johanna
Keskusrikospoliisi / Rikostekninen laboratorio, Reinikainen Tapani
Keto Software Oy, Teräsniska Kari
Kirkkohallitus, Virkki Hanna
Kone Industrial Ltd, Penttonen Reijo
Kumura Oy, Saastamoinen Mikko
Landis+Gyr Oyj, Yrjölä Ulla
LapIT Oy, Vaaraniemi Esko
Lassila & Tikanoja Oyj, Niinivaara Markku
Laurea-ammattikorkeakoulu Oy, Ylikoski Teemu
Leijona Catering Oy, Kosonen Olli
Levman Oy, Levonen Markku
Liikenteen turvallisuusvirasto Trafi, Toivanen Ilkka
Lionbridge Oy, Kantonen Marja
LVI-Insinööritoimisto VAHVACON Oy, Råman Marita
LähiTapiola Palvelut Oy, Kaskirinne Jaana
Maanmittauslaitos, Pekkinen Pasi
Maanpuolustuskorkeakoulu/Sotatekniikan laitos, Nuutinen Harri
MAB Powertec Oy, Borg Marko
Markkinointi-instituutin Kannatusyhdistys ry, Hanhisalo Kirsi
Medbit Oy, Rantala Tuija
Medi-IT Oy, Pohjola Merja
Metsäliitto Osuuskunta, Metsä Group, ICT, Alanne Lasse
Microsoft Oy, Veräväinen Jukka
Midagon Oy, Eskola Lauri
Mipro Oy ,Hyyryläinen Suvi
Momentti Oy, Niskanen Jouni
Murata Electronics Oy, Tuominen Tapio
Neste Jacobs Oy, Sario Tero
Nets Oy, Panula Mervi
Nixu Oyj, Ronkainen Jukka
Ohjelmistoyrittäjät ry, Roiha Rasmus
Oicon Oy, Impivaara Outi
OP-Palvelut Oy, Hamström Kristian
Oriola Oy, Niutanen Thomas
Orion Oyj, Orion Pharma, Tammilehto Eeva-Riitta
Oy Ajat Ltd, Forsberg Toni
Oy Gustav Paulig Ab, Nieminen Jukka
Oy Karl Fazer Ab, Tenkanen Ilkka
Oy Samlink Ab, Huhtakangas Nina
Oy Vaasan ammattikorkeakoulu - Vasa yrkeshögskola Ab, Saarikoski Lotta
Pasaati Oy, Kivimäki Pasi
Patria Finance Oyj, Kuukkanen Tapani
PBI Research Institute Oy Ab, Gustafsson Magnus
Perigeum Oy, Ervasti Soile
PlanMill Oy, Hood Thomas
PMI Chapter Finland, Koskela Vesa
POHTO Oy, Karivalo Perttu
Posiva Oy, Stenfors Jarkko
Profit Consulting Oy, Vähäsaari Hannu
Projeca Oy, Aintila Katri
Project-IT Oy, Lankinen Simo
Project-TOP Solutions Oy, Autio Jyrki
Projektipalvelut Salomaa Oy, Salomaa Pekka
Pääesikunta, Logistiikkaosasto, Korhonen Jukka
Pöyry Finland Oyj, Romppanen Katja
Qentinel Oy, Sinisalo Mia
Qvantel Finland Oy, Karjalainen Antti
Raha-automaattiyhdistys, Andersson Marina
Rakli ry, Somersalmi Mikko
Ramboll Finland Oy, Tammivuori Riikka
Rinnekoti-Säätiö, Granö Sirpa
Sandvik Mining and Construction Oy, Soikkeli Timo
SAP FINUG RY, Vepsäläinen Mikko
Semat Oy, Rathgeber Jani
Siemens Osakeyhtiö, Maegi Julia
Sigma Solutions Oy, Nätynki Risto
Siili Solutions Oyj, Rosslyn Mika
Silver Planet Oy, Kolehmainen Katariina
Sirius Engineers Ltd, Rotko Aleksi
Sito Oy, Kukkonen Reijo
Sofor Oy, Paakkinen Marjut
Solita Oy, Jaakonsaari Terhi
Solteq Oyj, Villman Tero
Solu Digital Oy, Sorsa Mikko
Sovelto Oyj, Holm Michael
SRV Yhtiöt Oyj, Kärnä Matti
SSAB Europe Oy, Putkonen Vesa
STE Analytics Oy, Salonen Osmo
Suomen itsenäisyyden juhlarahasto/ Sitra, Järvinen Laura
Suomen Kuntaliitto ry, Rinne Tiina
Suomen Messut, Horppu Mikko
Suomen Osto- ja Logistiikkayhdistys LOGY ry, Henttinen Markku
Suomen Osuuskauppojen Keskuskunta, Katajala Virpi
Suomen Partiolaiset, Sinivuori Timo
Suomen Projekti-Instituutti Oy, Äikäs Juuso
Suomen Rakennusinsinöörien Liitto RIL ry, Soimakallio Helena
Suunnittelu- ja konsultointiyritykset SKOL ry, Mannonen Matti
SWECO Finland Oy, Ylä-Pöntinen Rami
Talent Vectia Oy, Kosonen Jori
Tampereen Aikuiskoulutuskeskus, Huhdanpää Harri
Tampereen kaupunki Ammattiopisto 
Tampereen kaupunki Konsernihallinto, Kolehmainen Sirpa
Tampereen kaupunki, Tietohallintoyksikkö, Kolehmainen Sirpa
Tampereen teknillinen yliopisto, Haapaniemi Eija
Teknologian tutkimuskeskus VTT Oy, Hänninen Heidi
TeliaSonera Finland Oyj, Puranen Soili
Teollisuuden Voima Oy, Nyman Tommi
Thermo Fisher Scientific Oy, Ylöstalo Antti
Thinking Portfolio Oy, Toivonen Esa
THO Consulting Oy, Oksanen Tommi
TIEKE Tietoyhteiskunnan kehittämiskeskus ry, Timperi Kirsti
Tieto Finland Oy, Valkama Teppo
Tieturi Oy, Tuuri Jani
Tilastokeskus, Sinivuori Kalle
TIVIA Tieto- ja viestintätekniikan ammattilaiset, Helenius Mika
Tmi Project Warrior, Auvinen Markku
Toyota Auto Finland Oy, Sihvola Riitta
Turun ammattikorkeakoulu Oy, Neuvonen Teppo
Turun kaupunki/Konsernihallinto, Martikainen Anne
Työterveyslaitos, Lamminmäki Sara
UPM-Kymmene Oyj, Ilmonen Jari
Vaasan kaupunki, Alasalmi Maija
Vaisala Oyj, Kuivala Hanna
Wakaru Oy, Isosaari Tarja
Valmet Automation Oy, Makkonen Nina
Valmet Technologies Oy, Salmirinne Aleksi
Valtiokonttori, Mäkinen Santtu
Valtion talous- ja henkilöstöhallinnon palvelukeskus, Kauppinen Kirsi-Marja
Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori, Shemeikka Satu
Wapice Oy, Snellman Olli
Verohallinto, Sireeni Tanja
Vine Oy, Kaasalainen Matti
VR-Yhtymä Oy, Lähde Antti
WSP Finland Oy, Colussi Andrea
Väestörekisterikeskus, Renvik Reko-Aleksi
Wärtsilä Finland Oy, Rytinki Arja
Yara Suomi Oy Siilinjärvi Plant (SVI), Kivivuori Sakari
YIT Information Services Oy, Viinikka Marjo
Yleinen Teollisuusliitto YTL, Tsupari Pekka
Ylä-Savon koulutuskuntayhtymä, Puumalainen Niina
ÅF-Consult Oy, Hejazi-Hashemi Mir-Ghaffoor